PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758947}

Kopalnia

Jättiläinen
5,4 364
oceny
5,4 10 1 364
Kopalnia
powrót do forum filmu Kopalnia

Nuuuuuda...

ocenił(a) film na 3

Nudny film, zupełnie niewciągający, bohaterowie bez życia, jakby ciągle byli na haju (począwszy od głównego bohatera, jego szefa, inwestorów, żony głównego bohatera, na postaciach drugoplanowych kończąc). Chyba zatrute środowisko tak ich otumaniało ;) Historia przedstawiona w filmie zupełnie nie wciąga, przez co widz nie utożsamia się z głównym bohaterem. Przyznam, że momentami to byłem nawet bardziej za tym chciwym właścicielem kopalni, ponieważ w przeciwieństwie do głównej postaci, nie wyglądał jak flaki z olejem i widać było, że dąży do celu. Przyznam, że nie jest to film nawet na jeden raz, gdyż nie ma w nim jakiegoś sensownego zakończenia, nie wiadomo, jak potoczyły się losy przedstawionych postaci oraz, czy ktoś z nich trafił do więzienia. Krótko mówiąc - nie polecam.

ocenił(a) film na 3
slawmm

Potwierdzam.Gniot !!!!

ocenił(a) film na 7
slawmm

A ja mam inne zdanie.
Ciekawe kino społeczne - obrazujące mentalność Finów i ich stosunek do środowiska naturalnego. Widz z kraju, w którym ekologów chce się wsadzać do więzienia, obcuje z jakąś mistyczną bajką. Świetnie zobrazowana fińska powściągliwość, ale też pranie brudów w białych rękawiczkach. Opowieść o moralności lub jej braku skrytych między obrazami krystalicznej wody w szklance i wszechobecnej elektroniki w surowych wnętrzach. Dobry!

ocenił(a) film na 7
JaCze

JaCze - ma takie same odczucie... Nie jesteś sam.

Bedrich

To trochę chyba jednak przykre, że dla przeciętnego polskiego widza film musi mieć wartką akcję, a nie wartościową treść... Samego "Jättiläinen" jeszcze nie obejrzałam, bo długo szukałam wersji z napisami, na szczęście znalazłam angielskie. Bo nad tłumaczeniami fińskich filmów na polski też trochę płaczę, ponieważ są to przekłady z fińskiego na angielski i z angielskiego na polski, a to, wbrew pozorom, bardzo widać, nawet jak się słabo zna fiński - no i oczywiście bardzo to osłabia jakość tłumaczenia (zaskakująco wiele zdań po przejściu przez angielski traci swój unikalny wydźwięk, który można by zachować, bo w polskim mamy właściwe zasoby - no ale od pracujących za darmo internetowych tłumaczy nie można wymagać wszystkiego). ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones