PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=145741}

Ostatnia granica

The Last border - viimeisellä rajalla
4,9 78
ocen
4,9 10 1 78
Ostatnia granica
powrót do forum filmu Ostatnia granica

Takie hasło widnieje na polskim wydaniu vhs. Niestety do Mad Maxa mu bardzo daleko. Film jest zwyczajnie nudny. Kreacje aktorskie mnie nie przekonują. Na plus są fajne plenery. Twórcy chcieli zrobić film na miarę drugiej części Mad Maxa, ale zdecydowanie im się nie udało. Uwielbiam filmy w klimacie postapokaliptycznym, ale na tym obrazie się zawiodłem. Oczekiwałem znacznie więcej.

ocenił(a) film na 4
Nielegalny_Zabojca_Czasu

SPOILERY Oglądając ten film można odnieść wrażenie, że zrobili go jacyś licealiści na zaliczenie semestru i nie byłbym do końca pewien czy udało im się zaliczyć rok. Jeżeli ten film naprawdę reklamowany jest jako Mad Max lat 90 to zastanawia mnie dlaczego jest uwsteczniony w porównaniu do tamtej produkcji. Największy minus to sam fakt, że akcja w większości dzieje się na jakiejś zielonej łące i nic z niej nie wynika. Drętwe dialogi, jakaś niemrawa historia głównego bohatera, ni to był w więzieniu ale w końcu nie wiadomo za co, niby Duke pojawił się w jego przeszłości ale też tak do końca nie wiadomo o co chodziło. A Doaiva to już totalna abstrakcja. Jak się nie chce pisać konkretnej historii dla bohatera to najlepiej obudzić go w szpitalu z niewyjaśnioną amnezją i po problemie i tak ma służyć tylko za materac i zakładnika bo chociaż nie lada z niej snajper to po co ją brać na ostateczną konfrontację i tak trafi tam w wiadomy sposób.

Ostateczna konfrontacja zasługuje na jakieś filmowe nagrody. Historia filmu przedstawia Duke'a jako dowódcę złowieszczej bandy, który nikomu nie popuści. Koniec końców okazuje się, że ta banda to raptem dziesięciu niezbyt rozgarniętych chłopa, którego w finalnym pojedynku załatwia stary handlarz i nie do końca rozwinięty syn miejscowej szamanki.

Jedyną pozytywną postacią jest chyba wspomniany handlarz. Raz wywołał u mnie uśmiech odprawiając modły nad grobem szamanki, po czym ostatecznie wygrał wszystkie filmowe zawody trójlufowym pistoletem, z którego nie omieszkał położyć trzech chłopa naraz. Dla tej sceny warto było męczyć się półtorej godziny z tym filmem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones