PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839968}

Siła przyzwyczajenia

Tottumiskysymys
5,6 246
ocen
5,6 10 1 246
Siła przyzwyczajenia
powrót do forum filmu Siła przyzwyczajenia

taka prawda

ocenił(a) film na 6

Małe , osobiste piekła, składają się na Piekło, w którym żyjemy na codzień.
Dotyczy to Nas wszystkich.Wszechobecne chamstwo,nieuczciwość, kłamstwo i brak szacunku dla bliźnich to jest niestety nasza Rzeczywistość.Ludzi , którzy stają w czyjejś obronie, albo oddają znalezione pieniądze, pokazuje się w telewizji, jako ciekawostki, a polityków , którzy kłamią bez zająknięcia, uznaliśmy za normalność.Ale nie zapominajmy, że umyta i wyperfumowana świnia , dalej jest świnią. Tak samo jest z kolegami i znajomymi.I o tym, moim zdaniem przypomina ten film. Bo przecież wszyscy o tym wiemy.Prawda?

ocenił(a) film na 7
ymak

skąd ta pogarda wobec świni?

ocenił(a) film na 6
Iro_kez

Jaka pogarda? To normalne stwierdzenie faktu. Jak jesteś zły, to przeprowadzenie babci przez ulicę w chwili słabości, nie spowoduje,że staniesz się dobry.

ymak

Ja nie mieszkam w Finlandii.

ocenił(a) film na 6
Krzypur

zawsze możesz to zmienić, chociaż nie wiem co to ma do rzeczy...

ymak

Film przedstawia fińskie problemy, Ty zaś piszesz: "Dotyczy to nas wszystkich". Ot i cała tajemnica mojej wypowiedzi.

ocenił(a) film na 6
Krzypur

czyli uważasz, że takie zdarzenia(sytuacje), u nas nie mają miejsca?

ymak

Nie uważam, natomiast biorę pod uwagę głosy krytyków i zwykłych zjadaczy filmów, którzy - gdy rzecz dzieje się w Polsce, przeważnie ukazanej ze złej strony - piszą, że to tak typowe dla Polaków, taka jest Polska itd. Możesz spytać Fina, co myśli o filmie... np. "Kraj" czy "Polityka"., ale to inna bajka.

ocenił(a) film na 6
Krzypur

Wg mnie, film pokazuje sytuacje, które zdarzają sie wszędzie i to, że film jest produkcji fińskiej i dzieje się w Finlandii jest bez znaczenia dla przekazu, który dociera do widza.Szczerze mówiąc , jestem zdziwiony tym, że takie znaczenie przypisujesz miejscu, w którym opowieść jest umiejscowiona, a nie odniosłeś się ani słowem do sytuacji pokazanych w filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones